[O1] Stukanie podczas skręcania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • jagawal
    Classic
    • 2012
    • 29

    [O1] Stukanie podczas skręcania

    kabanos, Jeszcze raz wielkie dzięki!
  • bws34
    Rider
    • 2011
    • 543

    #2
    [O1] Stukanie podczas skręcania

    Witam.Mam taki problem że stuka mi coś zazwyczaj podczas skręcania ale podczas jazdy po nierównościach również ,jest to taki głośny i głuchy stuk połączony ze skrzypieniem.Może to być łącznik stabilizatora? Jak sprawdzić co to stuka?
    "Byli to ludzie, których łączyło coś więcej niż tylko wspólna gra w piłkę. Dla których honor i obrona barw klubowych nie były pustymi pojęciami."

    "Możemy działać na zasadach demokratycznych ale rację będę miał Zawsze Ja"- Hubert Jerzy Wagner(1941-2002)

    www.zoltar.bielsko.pl

    Komentarz

    • paulob1
      Rider
      • 2008
      • 470
      • Octavia I (1U2)
      • BFQ 1.6 MPI 102 KM

      #3
      Jeśli skrzypi na nierównościach i przy skręcie, to do sprawdzenia sworzeń wahacza.
      Ale jedno pytanie: czy ten stuk objawia się przy skręcaniu kierownicą, czy podczas przechyłu nadwozia w zakręcie?
      Bo jeśli to pierwsze, to możliwości jest wiele, np. łożysko McPhersona(to w kielichu),a nawet przekładnia kierownicza. Jeśli przy przechyle auta, to może to być łącznik stabilizatora. Stabilizator jako całość z łącznikami pracuje właśnie przy przechyłach nadwozia ograniczając wychylanie się przeciwległego wahacza.
      Dla wykluczenia sworznia wciśnij mu tak ze 2-3 mililitry oleju silnikowego lub przekłądniowego do środka, najlepiej strzykawką z cieniutką igłą. Jeśli się uspokoi, to masz odpowiedź.Ten patent polecił mi jeden meches. Resztę musisz osłuchać. Np łożysko McPhersona wyczujesz kręcąc kierą a druga osoba trzyma ręką za sprężynę. Jeśli czuć stuk pod dłonią, tzn że sprężyna próbuje się nakręcać,a łożysko ma na tyle duży opór, że się nie obraca lub obraca się w ograniczonym zakresie. Końcówkę drążka kierowniczego i drążek sprawdzisz szarpiąc za drążek góra-dół.Możliwości jest wiele. Jeśli nie masz zbytnio do tego drygu, to polecam Okręgówkę. Za 15 zeta wytrzepią auto i posprawdzają co trzeba. W miarę rzetelni są na Zawiłej w Krakowie i na Ujastku, czego nie można powiedzieć o niektórych krakowskich mechanikach.Aha i jeśli możesz to uzupełniij profil, bo nie wynika jasno że chodzi o Oktawię1.

      Komentarz

      • Biszczu
        RS
        • 2011
        • 5567

        #4
        stawiam na łącznik stabilizatora. Najlepiej podjedź na stację diagnostyczną i za 20 zł gość Ci wrzuci autko na podnośnik i Ci powie co dokładnie jest nie tak. Łącznik sam sobie zmienisz

        "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

        Komentarz

        • tomus7
          RS
          • 2010
          • 1896
          • Peugeot

          #5
          Koledzy być może macie rację ja sprawdził bym również sprężynę i łozysko na kolumnie. Bynajmniej u mnie pękła sprężyna kawałek zgubiłem i też myślałem że to stabilizator a tu zonk
          ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
          http://www.bunkry.pl/pl/index.html
          a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
          http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
          Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

          Komentarz

          • bws34
            Rider
            • 2011
            • 543

            #6
            Ok dzięki za porady Podjadę dzisiaj bo mam kartę "assistance" na stacji diagnostycznej Tzn podjeżdżam i za darmo sprawdzają co stuka itp
            "Byli to ludzie, których łączyło coś więcej niż tylko wspólna gra w piłkę. Dla których honor i obrona barw klubowych nie były pustymi pojęciami."

            "Możemy działać na zasadach demokratycznych ale rację będę miał Zawsze Ja"- Hubert Jerzy Wagner(1941-2002)

            www.zoltar.bielsko.pl

            Komentarz

            • tomus7
              RS
              • 2010
              • 1896
              • Peugeot

              #7
              bws34, jaka diagnoza specjalistów :?:
              ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
              http://www.bunkry.pl/pl/index.html
              a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
              http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
              Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

              Komentarz

              Pracuję...